در حال بارگذاری ...
پنج‌شنبه 12 تیر 1399
 • برگزاری جشن به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س)

  به گزارش روابط عمومی آموزشکده شهید بهشتی اردکان، گردهمایی
  میلاد حضرت معصومه (س)  وبزرگداشت روز دختر، ظهر روز سه شنبه 3 تیرماه 1399 با سخنرانی آقای مهندس هادی سازگاری ،رئیس آموزشکده شهید بهشتی اردکان در سالن کنفرانس آموزشکده برگزار گردید.
   در ابتدای مراسم آقای مهندس سازگاری ،ضمن خوشامد گویی به حاضران، فرمودند روز اول ماه ذی‌القعده، مصادف با روز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) به نام روز دختر نامگذاری شده است. روایت است که برادر بزرگوار حضرت معصومه (س)، حضرت امام رضا (علیه السلام) ایشان را معصومه صدا می‌کردند و جدشان امام صادق (علیه السلام) قبل از تولد ایشان، حضرت معصومه (س) را به «کریمه اهل بیت» ملقب نمودند. دلیل نام گذاری میلاد حضرت معصومه به عنوان روز دختر در ظاهر ریشه در ازدواج نکردن آن حضرت و مجرد بودنشان دارد اما در باطن نیز در پی معرفی الگویی برجسته برای دختران مسلمان و به ویژه شیعه اهل بیت است.
  روز دختر در ایران بهانه‌ای است برای گرامیداشت مقام دختر و آشنایی آنان با نحوه صحیح زندگی با بهره‌گیری از فرهنگ ایرانی و اسلامی، ایشان این روز را به تمامی دختران ایران زمین  وحاضرین در جلسه تبریک عرض نمودند.
  ایشان در خاتمه افزود:امیدواریم همگان با دلی شاد ورضایتمندی در جلسات شرکت کنند وچه بهانه ای بهتر از این روزهای مناسبتی مذهبی ،که از همکاران وفرزندان گرامیشان تقدیر نمود.
  در ادامه :حجت الاسلام هادی شاکر مطالبی در موردتولد حضرت معصومه  وروز دختر بیان نمودند.
  این مراسم با اهدا هدایایی از طرف آموزشکده به دختران همکاران ،پایان یافت.

  نظرات کاربران