در حال بارگذاری ...
شنبه 9 مرداد 1400
 • بازدید ریاست وجمعی از همکاران آموزشکده فنی شهید بهشتی اردکان از خانه شهید اردکان به مناسبت هفته وحدت

  به گزارش روابط عمومی  آموزشکده فنی شهید بهشتی اردکان ،آقای مهندس هادی سازگاری ریاست آموزشکده وبرخی از همکاران  به مناسبت هفته وحدت صبح روز

  پنج شنبه 8 آبان ماه از خانه شهید اردکان بازدید نمودند.

  این جلسه با حضور حجت الاسلام محمد واحدیان دبیر اجرایی ستاد یادواره های شهدای شهرستان اردکان ومسئول خانه شهید اردکان برگزار گردید.

  مهندس هادی سازگاری با بیان اینکه سرمایه اجتماعی و ارزشی اصلی کشور ما فرهنگ ایثار و شهادت و موضوعات مربوط به دفاع مقدس است و صرف‌نظر از ماه‌های اخیر که به دلیل بیماری کرونا حوزه  فرهنگی  واجتماعی نیز با مشکلاتی مواجه شده است،اشاره کرد و افزود: رسالت آموزشکده باید آن‌گونه باشد که خود را تنها محدود به بعد آموزش و پژوهش نداند؛ هرچند که این دو از مأموریت‌های مهم آموزشکده محسوب می‌شوند ولی آموزشکده های مؤثر آموزشکده هایی است که در راستای توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فنی نیز گام بردارد و به تعبیری آموزشکده ای چندبعدی و چندمنظوره باشد.

  وی در ادامه گفت: دانشجو باید علاوه بر کسب مهارت‌های حرفه‌ای در رشته تحصیلی، توانایی‌های دیگری را نیز کسب کند تا از انزوا خارج شده و با جامعه پیوند بخورد و بر این مبنا با تعاملی که این مرکز با خانه شهید اردکان دارد .روی سه محور مهم به توافق رسید.

  ♦ محور نخست :آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان و سفیران فرهنگی باسیاست‌های حوزه‌های عمومی است

  ♦ محور دوم : برای آنکه بتوانیم پیوند مطلوبی با جامعه برقرار سازیم این است که جمعیت هدف را به‌درستی شناسایی کرده و بدانیم در چه میدانی و با چه مختصاتی ورود پیدا کرده‌ایم.

  ♦ محور سوم : جوامع جدید به‌عنوان جوامع مخاطره‌ای شناخته می‌شوند، لذا امروزه در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی مواجهه با مجموعه‌ای از مخاطرات، امری اجتناب‌ناپذیر است که باید این مخاطرات شناخته و مدیریت شود.

  در ادامه جلسه حجت الاسلام واحدیان به بیان اهداف ورسالت های خانه شهید اردکان پرداخت وکارهای فرهنگی که قرار است به دست جوانان ونوجوانان در این مجموعه رقم بخورد.

  نظرات کاربران