در حال بارگذاری ...
چهارشنبه 13 اسفند 1399
 • تعامل و همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای با بنیاد نخبگان استان

  معاون پژوهشی دانشگاه فنی و حرفه ای یزد با بیان توانمندی های مهارتی دانشجویان فنی و حرفه ای، تعامل با بنیاد نخبگان را یکی از راه های میان بر جهت شکوفایی و به ثمر رسیدن این مهارت ها در کشور عنوان نمود.

  معاونت پژوهشی دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد

  همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای استان با بنیاد نخبگان

  معاون پژوهشی دانشگاه فنی و حرفه ای یزد با بیان توانمندی های مهارتی دانشجویان فنی و حرفه ای، تعامل با بنیاد نخبگان را یکی از راه های میان بر جهت شکوفایی و به ثمر رسیدن این مهارت ها در کشور عنوان نمود.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد در جلسه مشترک دانشگاه فنی و حرفه ای استان و بنیاد نخبگان یزد که در روز یکشنبه مورخ 11 آبان 1399 با حضور آقای دکتر سید مهدی کلانتر رئیس بنیاد نخبگان استان در دانشگاه  فنی و حرفه ای یزد ( دانشکده فنی شهید صدوقی ) به منظور تعامل بیشتر دانشگاه فنی و حرفه ای با بنیاد نخبگان برگزار گردید آقای دکتر محمد امیدپناه، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای استان ضمن خوش آمدگویی، با معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای، در مورد توانمندی های مهارتی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای استان و همچنین مجهز بودن کارگاه ها و آزمایشگاه های 10 مرکز تابعه این دانشگاه توضیحاتی ارائه نمودند. ایشان توانمندی های مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان را یکی از شاخصه های مهم این دانشگاه بیان نموده و تعامل و همراهی با بنیاد نخبگان را یکی از راه های میان بر و سریع در شکوفایی و مثمر ثمر شدن این مهارت ها و نهایتا جهش تولید و کمک به اقتصاد کشور دانستند. در ادامه آقای دکتر کلانتر با معرفی سه طرح " شهید احمدی روشن"." مسابقات شهید بابایی" و" نحوه حمایت بنیاد نخبگان از مخترعین" از طرح های در حال اجرای بنیاد، از این توانمندی مهارتی دانشجویان دانشگاه فنی و همچنین ایجاد راه های همکاری و همفکری مشترک و مستمر استقبال نمودند.

  ضمنا در این جلسه مقرر شد:

  1. تفاهم نامه همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای استان با بنیاد نخبگان تهیه و تنظیم گردد.
  2. دانشجویان خلاق و علاقمند به طرح های پژوهشی و کارآفرینی در رشته های مختلف دانشگاه فنی و حرفه ای جهت مشارکت در طرح های شهید احمدی روشن و شهید بابایی به بنیاد نخبگان معرفی گردند.

  در پایان این جلسه آقای دکتر کلانتر ضمن بازدید از تجهیزات کارگاه های و آزمایشگاههای دانشکده فنی شهید صدوقی، از نزدیک با گوشه ای از توان سیستم مهارتی این دانشگاه آشنا شدند.

  نظرات کاربران