در حال بارگذاری ...
شنبه 9 مرداد 1400
 • در رتبه بندی جهانی گرین متریک:
  دانشگاه فنی و حرفه ای در فهرست پایدارترین دانشگاه‌های جهان در سال 2020 قرار گرفت

  دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان هشتصد و پنجاه و نهمین دانشگاه پایدار جهان در سال 2020 در رتبه بندی جهانی گرین متریک تأیید شد.

  در رتبه بندی جهانی گرین متریک:

  دانشگاه فنی و حرفه ای در فهرست پایدارترین دانشگاه‌های جهان در سال 2020 قرار گرفت


  دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان هشتصد و پنجاه و نهمین دانشگاه پایدار جهان در سال 2020 در رتبه بندی جهانی گرین متریک تأیید شد.

  به گزارش اداره کل روابط عمومی فرج اله طالبی اتوبی مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه فنی و حرفه ای در مصاحبه با روابط عمومی بیان داشت: بحمداله دانشگاه فنی و حرفه ای برای دومین بار (اولین بار در سال 2019) در این سیستم رتبه بندی جهانی شرکت کرد و در کنار دانشگاه های معتبر جهان -بر اساس رتبه بندی جهانی QS –از جمله دانشگاه آکسفورد ، دانشگاه لیدن ، دانشگاه ناتینگهام ، دانشگاه وارویک و بسیاری از دانشگاه های دیگر توانست رتبه  859 ام پایدارترین دانشگاه جهان در سال 2020  را کسب کند.

  وی افزود: معیارهای ارزیابی در سیستم رتبه بندی گرین متریک مبتنی بر استراتژی های توسعه پایدار بلند مدت در موسسات آموزشی است و هدف آن ارائه مروری جامع از وضعیت فعلی آموزشی و سیاست ها و تحقیقات زیست محیطی و استفاده از انرژی های تجدید پذیر در مسیر توسعه پایدار در دانشگاه های جهان است.

  طالبی اتویی ادامه داد: در این سیستم رتبه بندی، 41 دانشگاه بزرگ ایران مانند دانشگاه تهران، زنجان، کاشان، الزهرا، گیلان، اصفهان، فردوسی مشهد، دانشگاه بوعلی سینا همدان، دانشگاه صنعتی امیر کبیر، شیراز، اراک، تبریز، یزد، علوم پزشکی زنجان، دانشگاه فنی و حرفه ای، آزاد اسلامی، رازی کرمانشاه، محقق اردبیلی، دانشگاه علمی کاربردی، ... در کنار سایر دانشگاه های جهان مورد ارزیابی قرار گرفتند.

  این مقام مسوول تصریح کرد: در آخرین ارزیابی این رتبه بندی در پایان سال 2020 ، دانشگاه حرفه ای در رتبه بالاتر از دانشگاه های اندونزی ، پاکستان ، روسیه ، عراق ، هند ، بلغارستان ، مجارستان ، بوسنی و هرزگوین ، کلمبیا ، نیکاراگوئه ، تایلند ، پرو و بسیاری از دانشگاه های ایران قرار گرفت.
  گفتنی است 550  اختلاف امتیاز با دانشگاه آکسفورد(دومین در جهان) در شاخص تنظیمات و زیرساخت و 678 امتیاز تفاوت با همین دانشگاه در شاخص آب و 125 امتیاز اختلاف با دانشگاه زنجان( رتبه 54 در جهان) در  شاخص انرژی و تغییر اقلیم از جمله نقاط قوت دانشگاه فنی و حرفه ای ذکر شده است.

   

  نظرات کاربران