در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 24 فروردین 1400
 • برگزاری جلسه شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد

  اولین جلسه از دوره دوم شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد با ترکیب جدید برگزار شد .

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد، صبح روز سه شنبه مورخ 99/11/28 اولین جلسه از دوره دوم شورای راهبری مدیریت سبز در دانشکده فنی شهید صدوقی با حضور اعضا برگزار شد. در ابتدای جلسه عندلیب " رییس دانشگاه و رییس شورا " بیان کرد: تشکیل شورا قدم مثبتی برای رسیدن به اهداف زیست محیطی است.وی گفت: امیدوارم با حضور افراد متخصص در ترکیب شورا و کمیته های تخصصی ، زمینه نیل به سیاست های دانشگاه در حیطه اجرای شاخص های مدیریت مصرف فراهم گردد و با فرهنگ سازی مناسب تحقق آن ایجاد شود. درادامه پیشنهاد نشستی با حضور همکاران اداری و آموزشی با موضوع احترام به محیط زیست را ارائه نمود.

  شرف الاسلامی " دبیر شورا" ،نیزگزارشی از فعالیت های صورت گرفته  در زمینه های شاخص های انرژی  و مصارف آب و کاغذ و پسماند در دوره اول در آموزشکده های استان اشاره کرد و با تبیین شیوه نامه مدیریت سبز، برنامه های آتی پیش رو  این شورا را بیان نمود.

  سپس سایر اعضای جلسه نیز در راستای بحثهای تخصصی، درباره خلاقیت در امر الگوی مدیریت مصرف ،بازگشت آب خاکستری و استفاده آن در فضای سبز دانشگاه ،ایجاد درس کاربرد نرم افزارهای مدلسازی انرژی در سرفصل دوره کارشناسی معماری، منظور شدن طرح های پژوهشی بر اساس شاخص های مدیریت سبز، فرهنگ سازی بین اساتید،کارکنان، دانشجویان و اقدامات تشویقی برای کاهش مصرف گرایی،خرید تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و احداث  بناهای جدید در مراکز براساس  شاخص های مدیریت سبز، مطالبی را بیان نمودند.

  قابل ذکر است که  در ترکیب این شورا دو کمیته تخصصی اصلاح الگوی مصرف و فرهنگی و آموزشی با شرح وظایف مجزا از یکدیگر گنجانده شده است.

  نظرات کاربران